Dodany: 2010-10-25 14:51:11
 

PłatnikKim jest płatnik. Jak sama nazwa wskazuje płatnik na pewno dotyczy sytuacji wiążącej się z finansami. Płatnikiem jest osoba fizyczna lub prawna, która dokonuje zapłaty za towar, lub jest zobowiązana do uiszczenia zapłaty.


Płatnikiem jest osoba fizyczna prawna lub fizyczna, która płaci za dany produkt czy usługę w imieniu osoby obciążonej rachunkiem lub należnością.

Dobrym przykładem jest bankowe polecenie zapłaty. W tym przypadku płatnikiem jest osoba, która wystawiła bankowe polecenie zapłaty. Jeżeli wzięlibyśmy przykład, kiedy osoba wpłaca gotówkę na czyjeś konto, płatnikiem jest właśnie osoba wpłacająca. Płatnikiem może być także sponsor, który płaci danej osobie w imieniu innej, czyli reguluje jej rachunki. Nie jest płatnikiem osoba, która była winna uregulować rachunek a sponsor, który za rachunek zapłacił.

Płatnik jest także osobą która płaci bezpośrednio za dany towar czy usługę. Jesteśmy płatnikami robiąc zakupy w sklepie i płacąc za nie. Jesteśmy płatnikami, jeżeli przyszedł do nas rachunek i regulujemy go, czy to za pośrednictwem poczty czy drogą elektroniczną. My płacimy za rachunek więc my też jesteśmy płatnikami..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Płatnik
Nick: