Dodany: 2010-10-25 14:47:57
 

Polecenie zapłaty, czyli sposób by nie zalegać z rachunkamiJeżeli przerasta nas liczba rachunków do zapłacenia, nie możemy zapanować na różnymi datami spłaty w terminie, warto jest pomyśleć o umowie z bankiem. Posiadając konto w banku, mamy możliwość zlecenia bankowi polecenia zapłaty.


Polega to na spłacaniu z naszego rachunku należności innym naszym usługodawcom. Wszystkie rachunki są dopilnowane, zapłacone na czas a my mamy jeden problem z głowy. Naszym zadaniem jest pilnowanie, by na naszym koncie bankowym nigdy nie brakowało gotówki, ponieważ bank nie będzie mógł wywiązać się z umowy polecenia zapłaty.

Usługę polecenie zapłaty, którą proponują swoim klientom banki, można podzielić na dwa rodzaje. Stałe polecenie zapłaty, polegające na spłacaniu co miesiąc stałych rat naszemu usługodawcy. Drugim rodzajem jest polecenie zapłaty z ratą zmienną, które polega na umowie między bankiem i naszym usługodawcą o dostarczanie co miesiąc informacji o wysokości raty, jaką bank musi z naszego konta przekazać na konto usługodawcy.

Takie możliwości są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które żyją w ciągłym biegu, dla osób „roztrzepanych” oraz dla wszystkich którzy lubią wiedzieć, ze wszystko zapięte jest na ostatni guzik..

Nick: