Dodany: 2010-10-25 14:44:20
 

Jakie rachunki koniecznie archiwizować?Aby nasza domowa rachunkowość była uporządkowana i logicznie segregowana, musimy wiedzieć przede wszystkim co jest ważnym dokumentem dla naszej domowej rachunkowości a co jest zupełnie nie istotne.


Jakie dokumenty mogą się nam przydać a jakie nie. Jeżeli nasza rachunkowość prowadzi biuro księgowe częstochowa, nie ma z tym większego problemu. Jeżeli jednak chcemy by w domu nie gromadziły się tony niepotrzebnych „papierów”, zasięgnijmy informacji co koniecznie należy zachować.

Przede wszystkim – potwierdzi to każde biuro księgowe częstochowa, zachowujmy wszystkie dowody zakupu. Mniej ważne są książeczki gwarancyjne, które dostajemy od producenta, choć także powinno znaleźć się na nie miejsce w naszym domu. Podstawą reklamacji jest jednak zawsze dowód zakupu, paragon lub faktura. Zachowujmy dowody rozwiązania wszelkich umów, minimum do momentu minięcia czasu najbliższego okresu rozliczeniowego. Ważne są również wszystkie dokumenty urzędowe odnośnie jakiś decyzji, rozliczeń np. PIT. Takie dokumenty ważne są zazwyczaj 5 lat. W ciągu tego czasu urzędy mogą się do nas zwrócić jeżeli np. zaistniała jakaś pomyłka, złe naliczenie, błąd w druku, nazwisku itp. Jeżeli ni jesteśmy w stanie zorganizować naszej rachunkowości warto jest skorzystać z ofert jakie posiada biuro księgowe częstochowa.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jakie rachunki koniecznie archiwizować?
Nick: