Dodany: 2010-10-25 14:44:04
 

Rachunkowość każdego domu jest sposobem na zorganizowanie wspólnych wpływów i wydatków. Dzięki prowadzeniu szczegółowej księgowości mamy ogólny zarys naszej miesięcznej płynności finansowej. Warto więc prowadzić księgę przychodów i rozchodów.


Możemy w każdej chwili cofnąć się w naszych zapiskach i sprawdzić gdzie podziało się te 500 zł, których nie możemy się doliczyć. Często bowiem zdarza się, że nie zapisując naszych miesięcznych wydatków nie zgadza się nasze miesięczne saldo. Nie potrafimy cofnąć się pamięcią do każdego dnia minionego miesiąca. Nie zdajemy sobie także sprawy, że każda nierozliczona złotówka może w kumulacji urosnąć do brakujących nam znienacka kilkuset złotych.

Warto jest także opracować system dokładnego archiwizowania rachunków i dokumentów, które mogą być nam potrzebne przez minimum pięć lat, kiedy to mają jeszcze ważność. Dokładne uporządkowane i segregowanie dokumentów w domowej rachunkowości, jest niezbędnym elementem prawidłowego funkcjonowanie budżetu domowego..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak prowadzić rachunkowość w domu?
Nick: