Dodany: 2010-10-25 14:39:06
 

Na czym polega praca księgowej?Praca księgowej to przede wszystkim dbanie o wszystkie dokumenty związane z finansami, faktury, zestawienia. Księgowa ma za zadanie wykonywać wszystkie bilansy, sprawozdania, rozliczenia roczne.


Przygotowywanie dokumentów do rozliczenia rocznego, dostarczenie ich do odpowiedniego Urzędu Skarbowego. Praca księgowej w dużej firmie nie polega jedynie na dbaniu o dokumentację finansową. Dzięki jej pracy w każdej chwili można odtworzyć ogólną kondycje finansową firmy, można sprawdzać kondycję sprzed kilku miesięcy a nawet kilku lat. Dzięki temu można także w każdej chwili reagować na spadek dochodów firmy, na nieprawidłowości i błędy.

Księgowa jest najczęściej odpowiedzialna także za nadzór nad różnymi procedurami księgowymi, obsługa kadrowa oraz płacenie wszystkim pracownikom w firmie. To księgowa dba o prawidłowe rozdysponowanie pieniędzmi przeznaczonymi do zapłaty pracownikom.

Oprócz tych wszystkich zadań do księgowej należy także dysponowanie kontami firmowymi oraz zarządzanie administracją. Warto sobie więc uzmysłowić, że praca księgowej nie należy do najłatwiejszych. Jest bardzo odpowiedzialna.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Na czym polega praca księgowej?
Nick: